Gdzie znajdą zastosowanie kratownice i przekładki kartonowe?
Wielu przedsiębiorców ceni kartony za ich lekkość, przystępną cenę i biodegradowalność. Można w nie zapakować towary o różnych wielkościach i kształtach. Wbrew pozorom są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Dzięki dodatkowym zabezpieczeniom, takim jak np. strefa zgniotu, wykazują dużą odporność na zgniecenia i przebicia. Problemu nie stanowi też ułożenie towaru wewnątrz pudeł. Często w celu jego stabilizacji wykorzystuje się kratownice i przekładki kartonowe. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, jakie funkcje pełnią te elementy oraz kiedy najczęściej znajdują zastosowanie.
Do czego służą kratownice i przekładki kartonowe?
Kratownice i przekładki stanowią dodatkowe wyposażenie wewnętrzne pudeł ecommerce. Używa się ich w celu zabezpieczenia zbiorczo pakowanego towaru na czas transportu. Dzięki nim przedmioty umieszczone w kartonie się nie przemieszczają, a to eliminuje ryzyko ich uszkodzenia. Stabilnie ułożone i rozdzielone towary nie stykają się i nie obijają. Kratownice, jak sama nazwa wskazuje, wyglądem przypominają kratki. Ich ułożenie w pudle umożliwia równomierne rozłożenie ciężaru i ustabilizowanie całej konstrukcji. Przekładki kartonowe mogą z kolei przyjmować różne kształty. Ich podstawowym zadaniem jest rozdzielenie towarów od siebie i wypełnienie pustych przestrzeni w kartonie.
W jakich branżach wykorzystuje się kratownice i przekładki kartonowe?
Zastosowanie kratownic i przekładek kartonowych jest bardzo szerokie. Wykorzystuje się je do pakowania towarów z wielu różnych branż. Najczęściej służą do ochrony i stabilizacji przedmiotów szklanych i kruchych. Zabezpieczają także elementy o ostrych krawędziach, które mogłyby uszkadzać karton podczas transportu. Poza tym znajdują zastosowanie przy pakowaniu towarów, które mogą wyciekać lub brudzić. Kratownice świetnie sprawdzają się np. w branży spożywczej, gdzie stosuje się je do stabilizacji butelek i puszek z napojami. Oprócz tego niezawodne są także w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Przekładki kartonowe z kolei świetnie nadają się do amortyzacji np. książek, luster czy obrazów.